Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa „Skarbiec pamięci”

zdd_plakat_2021

Tegoroczne hasło ZDD „Skarbiec pamięci” odwołuje się do historii, które skrywają mury zabytkowych obiektów, ale też do wspomnień i emocji zamkniętych w rodzinnych albumach i pamiątkach przekazywanych kolejnym pokoleniom, które znalazły na Pomorzu Zachodnim swój dom. Wszystkie te elementy splatają się ze sobą w barwny gobelin materialnego i niematerialnego dziedzictwa regionu, który chcemy zaprezentować podczas Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa.

Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa, zwracając uwagę mieszkańców Pomorza Zachodniego na jego dziedzictwo kulturowe, tradycyjnie łączą wątki Europejskich Dni Dziedzictwa z bardzo silnie podkreśloną specyfiką kulturową i historyczną naszego regionu.

Zapraszamy serdecznie do Kaplicy św. Ducha, czyli Działu Tradycji = „Muzeum Ziemi Pyrzyckiej” przy ulicy Zabytkowej 34 w każdy czwartek.