Czytak dla osób niewidomych i słabo widzących

Nasza Biblioteka we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „LARIX” im. H. Ruszczyca starając się sprostać oczekiwaniom wszystkich swoich czytelników, umożliwia osobom niewidomym i niedowidzącym nowoczesną formę wypożyczania książki cyfrowej w formacie „CZYTAK”.
Czytak to urządzenie, które odtwarza książki mówione zapisane cyfrowo. Książki zapisywane są na kartach elektronicznych – karta o pojemności 1 GB, mieści do 70 godzin nagrania.
Czytak odtwarza książkę, zatrzymuje ją w dowolnym momencie i od niego zaczyna. Można przewijać nagranie, a także przechodzić między rozdziałami danej książki lub między różnymi książkami.
Czytak odtwarza też stereofoniczną muzykę w popularnym formacie mp3. Nagrań odsłuchuje się z wbudowanego głośnika lub przez słuchawki. Można go też podłączyć do domowego zestawu audio. Czytak zasilany jest z zasilacza lub akumulatorów. Można, więc przenosić go w dowolne miejsce.
Zapraszamy osoby niewidome lub słabo widzące do skorzystania z oferty Pyrzyckiej Biblioteki Publicznej.

czytak_jpg22

Poniżej znajduję się odnośnik do zaktualizowanej listy książek mówionych dostępnych na czytaka.

katalog_larix_2018