Wystawa twórczości pani Stanisławy Rybki

Od 1 lutego w holu Urzędu Miejskiego w Pyrzycach można obejrzeć mały wycinek prac oraz poznać kilka wybranych utworów napisanych przez panią Stanisławę.

100_7184

Pani Stanisława Rybka – pyrzyczanka aktywnie działająca w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów,za swoją działalność w 2006 roku uhonorowana Złotą Odznaką Honorową przez Związek Główny PZERI w Warszawie za szczególne zasługi dla Związku. Pani Stanisława działa również w Europejskim Klubie Seniora, jest też słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku – tu udziela się aktywnie w Sekcji Rękodzieła. Tworzy przeróżne cudeńka z nici i wełny przy pomocy szydełka i drutów, również posługuje się techniką decoupage tworząc ozdoby, które przyciągają uwagę.
W 2003 roku była inicjatorką założenia zespołu śpiewaczego „Seniorita”, w który śpiewała wiele lat. Pani Stanisława nie tylko śpiewa, ale też jest autorką tekstów piosenek oraz wierszy, w których przelewa na papier swoje uczucia i wrażenia.
Pani Stanisława jest bardzo kreatywna również w kuchni, za swoje potrawy wielokrotnie nagradzana na Festiwalu Pierogów i Chleba oraz w konkursach z cyklu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” w Szczecinie.
Aktywnie uczestniczy w „Spotkaniach Artystycznych Seniorów” w Międzyzdrojach zdobywając liczne nagrody za swoja twórczość. Uczestniczy w organizowanych cyklicznie
w Rzepnowie „Pieśniach Maryjnych”.
Jest miłośniczką roślin ogrodowych, które w nagrodę za troskę i pielęgnację odwdzięczają się obfitymi plonami i pięknymi kwiatami.
Wystawę przygotowała Pyrzycka Biblioteka Publiczna.

100_7184 100_7185 100_7186