Wrażliwcy widzą świat w pełni

10 maja 2022 roku w Kaplicy św. Ducha w Pyrzycach, w Pyrzyckiej Bibliotece Publicznej w ramach „Tygodnia Bibliotek” miało miejsce spotkanie autorskie z poetką Krystyną Aleksandrą Nawój, autorką tomików m.in. „Szukam Siebie”, „Zielona Gąsieniczka”, „Miłość a wojna”, „Przystanki mojego życia”. Po prawie dwóch latach covidowej posuchy kulturalnej bardzo liczna publiczność mogła wziąć czynny udział w spotkaniu, czy podczas rozmowy z autorką, czy to podczas czytania utworów.

Mówienie o najskrytszych uczuciach większości ludzi przychodzi z trudem, ale na szczęście na tym świecie istnieją tacy niezwykle wrażliwi ludzie jak Krysia, którzy nam nie tylko w tak piękny sposób nam o nich opowiadają, ale niekiedy przypominają, że takie uczucia w nas buzują, niekiedy zepchnięte w najdalsze kąty naszej osobowości.

W swoich wierszach Krysia Nawój przypomina nam, że istnieje radość, tęsknota, pragnienie, miłość, ale również złość, gniew, rozpacz. To wszystko jest w nas, tylko wystarczy poczuć.

Utwory z tomików poetyckich czytali m.in. Wiktoria Wiszniowska – Kijana, Liderka Sekcji Literatury, Kultury i Sztuki UTW w Pyrzycach, Liliana Boczkowska, Alicja Przepiórka, Janusz Przepiórka, Wojciech Siatczyński, dyrektor Pyrzyckiej Biblioteki Publicznej Magdalena Brzozowska – Wróblewska. Duża pochwała należy się młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 im. Noblistów Polskich w Pyrzycach pod kierunkiem pani Aleksandry Wudarczyk za liczny i czynny udział w spotkaniu.

Za to przepiękne, magiczne popołudnie autorce serdecznie podziękowała Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska oraz przyjaciele i miłośnicy poezji Krysi Nawój.

002 003 004 005 006 007 008 009 010 011 012 014