Spotkanie autorskie online z Pawłem Brolem

W TYGODNIU BIBLIOTEK, 11 maja o godzinie 18.00, zapraszamy przed komputery i laptopy na spotkanie autorskie ONLINE z autorem książki NIEWOLNIK W EUROPIE, Pawłem Brolem! Spotkanie będzie transmitowane z Lubuskiego Laboratorium Książki GREENBOOK.

O czym jest NIEWOLNIK W EUROPIE? Rok 2027. Pochodzący z niewielkich Łambinowic Michał kończy studia w stolicy. Szukając pomysłu na dalsze życie osobiste i zawodowe, niespodziewanie otrzymuje propozycję pracy w Centrum Informacyjnym Rządu. Szybko staje się narzędziem bezlitosnej gry politycznej. Niedługo później poznaje piękną córkę prezydenta. Podczas jednego z wyjazdów służbowych na Maltę dziewczyna znika, a Michał postanawia ruszyć w podróż śladami zaginionej. W poszukiwaniach pomagają mu tajemnicze wizje oraz nowo poznany imigrant z Afryki.

Kim jest autor? Paweł Brol – rocznik ’89, z pokolenia wolności. Urodził się i wychował w Krapkowicach. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Opolskim. Jego teksty ukazywały się m.in. na portalach tuba.pl, stacja7.pl, koduj24.pl. Obecnie publikuje w czasopiśmie DEKODER i prowadzi blog w serwisie internetowym natemat.pl. Zajmuje się promocją kultury, współpracuje z wydawnictwami. Od czterech lat jest związany z Komitetem Obrony Demokracji. Mieszka z żoną i synem w Zielonej Górze. O dojrzewaniu i przebaczaniu, o wierze oraz związanych z nią wątpliwościach, o odwadze, zdradzie, a także o promowaniu książek w „czasach zarazy” z Pawłem Brolem rozmawiał będzie dr Janusz Łastowiecki. Spotkaniu patronują czasopismo DEKODER, Centrum Wielokulturowe w Warszawie, a także Wydawnictwo Novae Res.

spotkanie online

Link do spotkania -> https://www.facebook.com/events/2589212847984217/