Misterium „Zaśnięcie Maryi” – promocja filmu i książki

24 marca 2019 roku Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, Stowarzyszenie „Edukacja, Nauka, Kultura”, Fundacja Wspierania Kultury Noc Poetów wraz z Pyrzycką Biblioteką Publiczną zaprosili mieszkańców Ziemi Pyrzyckiej do sali wiejskiej w Brzesku na promocję książki oraz filmu dokumentującego misterium ludowe „Zaśnięcie Maryi” w Brzesku.

014

Projekt był realizowany pod opieką Michała Kulika, dr Teresę Joannę Andrzejewską oraz ks. Sławomira Kokorzyckiego przy czynnym współudziale mieszkańców Brzeska, Letnina oraz samego pomysłodawcy i twórcy Sanktuarium Maryjnego w Brzesku, byłego proboszcza ks. kanonika Januarego Żelawskiego. Nadzór merytoryczny sprawował prof. Bogdan Matławski. W ubiegłym roku mogliśmy poznać wersję elektroniczną książki, a w tym jej papierową, tradycyjną wersję

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundację Orlen „Dar Serca”, Fundację Wspierania Kultury „Noc Poetów” ma na celu pokazanie genezy, przygotowań i wielopłaszczyznowej uroczystości, jaka odbywa się w Brzesku i Letninie 15 sierpnia, a zarazem zachowania jej jako niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Rezultat tego projektu, czyli książka i film są perełką, która przyczyni się do promocji Ziemi Pyrzyckiej, nie tylko w Polsce, ale również w świecie.

Licznie zebrani mieszkańcy Brzeska i okolic aktywnie brali udział w spotkaniu, nagradzając oklaskami wystąpienia autorów książki i filmu. Na pamiątkowe autografy autorów książki i filmu trzeba było poczekać w sporej kolejce.

001 002 003 004 005 006 007 008 009 010 011 012 013

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.