„Bo po co komu poezja…?”

Piątkowego popołudnia, 14 czerwca 2019 r. w Kaplicy św. Ducha miał miejsce niezwykły koncert Grzegorza Haciskiego, pod przewrotnym tytułem „Bo po co komu poezja…?”. Koncert, będący jednocześnie promocją płyty o tym samym tytule, zawierającej 14 utworów. 14 wierszy autorstwa Piotra Pawłowskiego, ks. Sławomira Kokorzyckiego, Leszka Dembka, Zbigniewa Janza i Krystyny Rodzewicz, do których Grzegorz Haciski napisał muzykę i zaaranżował. W spotkaniu wzięli udział również Bernadeta Ewa Dybowska, Piotr Pawłowski i ks. Sławomir Kokorzycki, czyli poeci, których teksty wybrzmiały na pycie.
Poezja w takim wydaniu, wyśpiewana ujmującym, ciepłym głosem, nastrojową muzyką urzekła pyrzycką publiczność, wśród której nie zabrakło osób, które również tworzą swoją poezję. Może to będzie początek nowej przygody?
Spotkanie zorganizowała Pyrzycka Biblioteka Publiczna we współpracy z Fundacją Wspierania Kultury „Noc Poetów”, która od wielu lat zajmuje się promowaniem kultury Pomorza Zachodniego. Spotkanie zakończyło zaproszenie na IX Korytowską Noc Poetów,
30 sierpnia w Choszczeńskim Domu Kultury

001 (1) 002 003 004 005 006 008 009 010 011 012