Spotkanie z Sylwią Trojanowską

Niezmiernie miło nam zaprosić Państwa na Spotkanie Autorskie z panią Sylwią Trojanowską – pisarką, autorką sztuk teatralnych i trenerką biznesu. Szczecinianką z urodzenia i z wyboru.

Pani Sylwia zadebiutowała w 2015 roku, od tamtej pory ukazało się kilkanaście jej książek, między innymi powieści historyczne: Sekrety i kłamstwa (2018-2019), Łabędź (2022), Żona nazisty (2023), Córki czarnego munduru (2024). Żona nazisty została finalistką największego polskiego plebiscytu czytelników Lubimy czytać w kategorii Najlepsza powieść historyczna roku. Cztery jej opowiadania ukazały się w antologiach. Dwie z jej sztuk teatralnych: 4 kute asy oraz Okna, trafiły na afisze. Trzecia, Król tanga będzie miała premierę w 2025 roku.

Należy do jury konkursu literackiego Listy do Augusta, organizowanego przez Willę Lentza. Aktywnie działa na rzecz kobiet, wspierając je w projektach rozwojowych. Jest członkinią kapituły plebiscytu „Magnolie Biznesu”, nagradzającego wyjątkowe kobiety województwa zachodniopomorskiego.
Wraz z mężem i synem mieszka w Szczecinie, na obrzeżach Puszczy Bukowej.

Podczas spotkania będzie miała miejsce promocja najnowszej książki pani Sylwii pt. „Córki czarnego munduru”, której akcja toczy się w latach trzydziestych XX wieku. Młodziutka Ingrid wiedzie zwyczajne i szczęśliwe życie w niemieckich Pyrzycach. Wychowywana z dala od nazistowskiej doktryny, z poszanowaniem dla drugiego człowieka, otwarta na wielokulturowość, nie pojmuje tego, co się dzieje w Trzeciej Rzeszy. Kiedy umiera jej babcia, która dotychczas roztaczała nad nią parasol bezpieczeństwa, dziewczyna musi szybko wydorośleć. Zaraz potem w jej życiu pojawiają się mąż i córki, a na horyzoncie – widmo wojny.

corki_czarnego_munduru_POST_04(1)