IV Rajd Nordic Walking i Święto Pieczonego Ziemniaka

W sobotę, 17 września 2016 r. odbył się IV Rajd Nordic Walking oraz Święto Pieczonego Ziemniaka zorganizowany pod patronatem Burmistrz Pyrzyc Marzeny Podzińskiej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Pyrzycką Bibliotekę Publiczną.

100_9108

Trasa rajdu wiodła wzdłuż pyrzyckich murów, bram i baszt poprzez Park Złotej Rybki do Studzienki św. Ottona, przy każdym z zabytków uczestnicy rajdu mieli okazję wysłuchać krótkiego opisu oraz ciekawostek, czyli rekreacja połączona ze zdobywaniem wiedzy.

Zakończenie rajdu odbyło się na Stadionie im. Leszka Słoninki, gdzie na uczestników czekało ognisko, grill i konkursy przygotowane przez pracowników OSiR i PBP. Zabawy z ziemniakami w tle, czyli konkurs na Ziemniaka-Cudaka, tarcie ziemniaków na placki, których można było skosztować, bańki mydlane, malowanie twarzy przez panie z Fabryki Dobrego Czasu, zabawy sportowe. Wszystko to zapewniło uczestnikom ciekawie i wesoło spędzone sobotnie przedpołudnie. Zapraszamy za rok!